top of page
inzerát lektoři_světlý.jpg

Co Ti tato práce přináší?

„Naplnění, rozvoj mých vlastních dovedností v oblasti výchovy a vzdělávání dětí. Samozřejmě je to motivující a přináší to určitý druh optimismu v tom, co nám přinesou nastávající generace."

Kolik času Ti to zabere?

„Příprava je jakousi součástí mého každodenního programu. Ne technicky, ale nechávám se inspirovat svou prací v kulturním centru, kde tance, pohybu a vzdělávání je požehnaně. Cestování je sice občas náročné, ale stojí to za to."

 

Myslíš si, že si děti z Tvého kroužku něco odnesou?

„Věřím tomu. Nejsem naivní, vzhledem k věku a paměťovým znalostem. Ale ta radost dětí, která je každý týden, když uvidí pí učitelku z tanečků, mi dává určitou naději."

Co by jsi vzkázal/a novému lektorovi?

„Pojď do toho. Zažít znovu tu bezprostřední radost a naplnění tohoto řemesla, které sice možná vypadá jako nedoceněné, ale přináší zázraky, které můžeš poznávat na vlastní kůži. Denně."

lektorka Monika ríká:

Lektorka tanečního kroužku

lektorka veronika ríká:

Lektorka dramatického kroužku

Co Ti tato práce přináší?

„Většinou potěšení, někdy nervy, záleží na zvládnutí situace a pochopení dětí."

Kolik času Ti to zabere?

„Někdy málo, někdy víc, záleží na tom, jestli se najde shoda toho, co chci já a co chtějí děti, nebo jsou ochotní dělat."

 

Co je podle Tebe na této činnosti nejdůležitější?

„Trpělivost, láska k dětem a ochota k nim přistupovat dle individuálních potřeb."

 

Myslíš si, že si děti z Tvého kroužku něco odnesou?

„Některé určitě, třeba to, že je nutné někdy dělat to, co nechci, abych mohla dělat to, co chci."

Co by jsi vzkázal/a novému lektorovi?

„Pevné nervy, někdy to chce zatnout zuby."

lektorka anita ríká:

Lektorka keramického kroužku

Co Ti tato práce přináší?

„Radost a potěšení. U dětí vidím veliký pokrok co se týče keramiky, ale i mluvení, vzájemného pochopení. Není den, co bych si na děti nevzpomněla."

Kolik času Ti to zabere?

„Příprava mi zabere pár desítek minut. Není jednoduché stále vymýšlet něco, co by tak malé děti zabavilo a zároveň by to zvládly, ale dost mi pomáhá Pinterest."

 

Co je podle Tebe na této činnosti nejdůležitější?

„Pochopit děti, co které vyžaduje a jeho chování. Podle toho jde s dětmi mnohem lépe pracovat. A také se s nimi umět domluvit a nevzdávat to po prvních pár hodinách."

 

Myslíš si, že si děti z Tvého kroužku něco odnesou?

„Určitě, mají mnohem lepší jemnou motoriku, a kdyby si neodnesli nic jiného, tak tohle určitě."

Co by jsi vzkázal/a novému lektorovi?

„Přeji hodně štěstí, občas pevné nervy. Děti jsou často odrazem a zrcadlí chování, proto se k nim chovej s respektem, ale zase ukaž, že by tě měly poslouchat."

Hledáme lektory na školní rok 2020/21

 • Jedná se výuku v MŠ (lektor dojíždí přímo do školky)

 • Vyučuje se 45min/týden, možnost učit více skupin

 • Výuka probíhá v cyklech 15 lekcí/pololetí

 • Skupina má max. 10 dětí

 • Dohoda o provedení práce, základní sazba je 200 Kč/hod (45 min. výuky + 15 min příprava). Finanční hodnocení se může zvyšovat podle lektorových výsledků/počtu dětí ve skupině.

 • Učí se jóga pro děti, kung-fu, tancování, dramatický kroužek, keramika, výtvarka. Podle zaměření lektora je možné tematicky lavírovat/propojovat oblasti

 

Požadavky na lektora

 • Lektor má zkušenosti s oborem, který učí (cvičí jógu, bojové sporty...)

 • Zkušenosti s výukou a dětmi jsou žádoucí, ale nejsou podmínkou – cílem naší organizace je umožňovat praxi lidem, kteří chtějí pracovat s dětmi, ale prozatím neměli příležitost nebo si chtějí své zkušenosti nenásilnou cestou prohloubit a rozšířit. Našim lektorům poskytujeme metodickou podporu, pořádáme skupinové meetingy, kde společně sdílíme své zkušenosti z výuky a společně řešíme problémy, které se během výuky každému vyskytnou. S lektory se snažíme vytvářet dětem kroužky, které je baví a posouvají je ve vývoji. Chceme, aby se v hodinách vytvářela přátelská tvůrčí atmosféra, a proto se snažíme poskytnout našim lektorům maximální možnou podporu.

 • Lektor by měl být schopen se pracovně uvázat na jeden školní rok, není žádoucí dětem lektory během kroužku střídat.

 • Dbáme na to, aby byli naši lektoři odpovědní, komunikativní, otevření, aby rozuměli tomu, co učí, a aby je jejich práce bavila.

 • Od lektorů vyžadujeme spolehlivost, dochvilnost a přímé jednání

Jestli se chcete přidat do našeho týmu, zašlete nám, prosím, vaše CV nebo nějaký medailonek o sobě na adresu perrunga@perrunga.cz, přes náš facebook Perrunga sro nebo nás můžete kontaktovat přímo přes formulář níže

Výborně! Zpráva byla přijata.

bottom of page