top of page

AKTUÁLNÍ KURZY

Taiji Chen ve školním roce 2022/23

Kotva 1

Kurzy se zaměřují na výuku tradičního stylu taiji rodiny Chen. Zpočátku je kladen důraz  na správné držení těla, dech a koordinaci pohybu. Po zvládnutí základů se se studenty zaměřujeme na meditační a bojové aspekty cvičení, ty jsou neoddělitelně spjaty - bez pochopení pohybu se člověk náležitě nesoustředí na své nitro a naopak bez správné koncentrace mu uniká způsob bojových aplikací.

 

Lektoři se studenty pracují individuálně a snaží se hodiny přizpůsobit jejich potřebám a úrovni. Taiji je komplexní systém skládající se z široké škály aspektů, které nelze vysvětlit pouze výkladem, ale je třeba na ně přijít skrze pravidelné cvičení.

3032_fotka_barva_verze_1.jpg

KURZY 2022-23

STŘEDA

Kde: ZŠ Na Smetance 1, Praha 2

Cena: Tříměsíční cyklus 1980 Kč

Lektoři: Terezie Vašíčková, Michal Valvoda
 

18:00 - 19:00 (19:15) ZAČÁTEČNÍCI A MÍRNĚ POKROČILÍ

Kurz je určen těm, kteří taiji ještě nikdy necvičili. První lekce jsou zaměřeny na správné dýchání a držení těla. Součástí lekcí je poznávání možností vlastního těla a práce s rovnováhou.

Začátečníci se nejdříve učí čchi-kungové sestavy, aby pomocí nich osvojili správné pohybové stereotypy. Posléze se přechází k taiji sestavám, které jsou už náročnější na koordinaci. Na závěr lekcí se cvičí protahovací a uvolňovací cviky.

Tempo výuky se přizpůsobuje studentům. Cílem lekcí je, aby se jejich účastníci uvolnili a odpočinuli si. Aby taiji člověku něco přinášelo, je nezbytné pravidelné cvičení a pravidelná účast na hodinách.

První lekce: 5.10.2022

19:00 - 21:00 POKROČILÍ

Podmínkou k účasti na těchto lekcích je zvládnutí sestavy 74 forem.

V těchto lekcích se učí pokročilé sestavy, bojové aplikace a pokročilé způsoby meditace v rámci cvičení taiji.

Po skončení tříměsíčního cyklu (např. leden - březen) na kurz plynule navazuje další cyklus.

aplikace 1.JPG
DSC03136_2.jpg
sloup detail propag.JPG
aplikace2.jpg

Aktuální informace naleznete na Facebookových stránkách

Kotva 2

Komunitní centrum Ješkohlídův pestrý svět

S komunitním centrem Ješkohlídův pestrý svět nabízíme širokou nabídku kurzů, kroužků a seminářů. Více zjistíte na jejich webu.

teaser_pottery.jpg
profilová_foto_A.jpg
P_20190611_155017.jpg
11_18_7 a.jpg
bottom of page